Skúšky

So svojimi psami robíme záchranárske skúšky, aby sme s nimi naberali nové skúsenosti, baví nás s nimi športovať a hlavne pes je prostredníctvom nich udržiavaný v stave okamžitého nasadenia na pátraciu akciu.

MEMORIÁL MUDR. OLGY KRÁLOVEJ MISTRÍKOVEJ VO VÝKONE ZÁCHRANÁRSKYCH PSOV

27.08. 2018

V dňoch 24.08. - 26.08.2018 usporiadala naša brigáda DOG RESCUE SLOVAKIA-Kynologická záchranárska brigáda Banská Bystrica XXVI. ročník memoriálu MUDr. Oľgy Královej - Mistríkovej. Tento súťaž záchranárskych psov a tohto roku mal príležitostný medzinárodný a súčasne najväčší druh tohto druhu na Slovensku. Zúčastnil sa jeho súťažiaci z Maďarska, Poľska, Českej republiky, Holandska, Rumunska, Ukrajiny a Slovenska v celkovom počte 60. Je zahrnutý v kalendári IRO (medzinárodná záchranárska organizácia), na základe ktorého rozhodujú špičkoví rozhodcovia reprezentujúci už spomenutú organizáciu - p. Šabacký (ČR), s. Russegger (AUT) a s. Lee (KOR).

»»

Medzinárodné skúšky IPO-R v Brne

01.05. 2015

Jednou z prvých akcií našej kynologickej záchranárskej brigády na začiatku sezóny 2015 boli Medzinárodné skúšky podľa skúšobného poriadku IPO-R, ktoré sa konali neďaleko v susednej Českej Republike, v Brne. Táto udalosť pripadla na sviatočný víkend 1. až 3. mája.

»»

/Medzinárodné skúšky / Jaszbereny / Maďarsko

19.10. 2014

  Koniec tohtoročnej skúškovej sezóny našej brigády patril medzinárodnému podujatiu v neďalekom Maďarsku. V dňoch 17. 10. – 19. 10. sa v Jaszbereny konali skúšky záchranárskych psov podľa IRO, ktorých organizáciu mal na starosti maďarský klub Kutyákkal Az Életért Alapitvány.

  »»

20. Majstrovstvá sveta záchranárskych psov v Novej Gorici (Slovinsko)

28.09. 2014

20. Majstrovstvá sveta záchranárskych psov v Novej Gorici (Slovinsko)

V dňoch od 23.09. 2014 do 28.09.2014 sa uskutočnili v Novej Gorici (Slovinsko) 20. Majstrovstvá sveta záchranárskych psov. Za našu brigádu som sa ich zúčastnil ja s Chirom a súťažili sme v kategórii  FL B aj spolu s ďalšou päťdesiatkou štartujúcich.  Tím ďalej tvorili Jozef Veselický a Laco Palyo.

»»

Memoriál MUDr. Oľgy Kráľovej – Mistríkovej - Donovaly 2014

24.08. 2014

Memoriál MUDr. Oľgy Kráľovej – Mistríkovej - Donovaly 2014

  Koniec leta 2014 patril v Banskej Bystrici a okolí viacerým významným a prospešným podujatiam, no všetci priaznivci športovej kynológie sa určite najviac tešili na predposledný augustový víkend, 22. – 24. 8., kedy sa na Donovaloch opäť konal Memoriál MUDr. Oľgy Kráľovej – Mistríkovej vo výkone psov záchranárov.

  »»

Štátne majstrovstvá záchranárskych psov / Rohrbach-Berg / Rakúsko

17.08. 2014

Štátne majstrovstvá záchranárskych psov / Rohrbach-Berg / Rakúsko

Tak, ako sme sa na začiatku leta vybrali na medzinárodné skúšky na Šumavu do Čiech, tak sme sa koncom leta na Šumavu vrátili, no tento krát do rakúskeho Rohrbachu. Štátnych majstrovstiev sa tu v dňoch 14. – 17. augusta 2014 za našu organizáciu zúčastnili Peter Kráčik s Chirom a Jozef Veselický s Bessy.

»»

Intercup Humanity / Spáleniště / ČR

27.06. 2014

Intercup Humanity / Spáleniště / ČR

 V dňoch 27. – 29. júna 2014 sa konala medzinárodná súťaž na Spáleništi, v južných Čechách. Usporiadateľom tejto akcie bola Jihočeská záchranná brigáda kynologú, ktorá sa úspešne postarala o štart približne osemdesiatich účastníkov.

»»

Skúšky IPO-R / Bratislava / SK

04.11. 2013

 Dňa  2. novembra 2013 usporiadala Bratislavská kynologická záchranárska brigáda skúšky psa záchranára podľa medzinárodného skúšobného poriadku  IPO-R v kategóriách RH T / FL E ,RH T A / B a RH FL A / B. Z našej brigády sa skúšok zúčastnil Jozef Veselický s  Bessy (BoCo) v kategórii RH-FL B (plošné vyhľadávanie). Cieľom bolo urobiť skúšku v bodovom limite (jeho hodnota je minimálne 270 bodov z 300 možných), ktorý by zabezpečoval dvojici splnenie základnej podmienky pre účasť na nasledujúcich majstrovstvách sveta.

»»

21. ročník Memoriálu MUDr. Oľgy Kráľovej Mistríkovej

25.08. 2013

21. ročník Memoriálu MUDr. Oľgy Kráľovej Mistríkovej

 Ku koncu leta sa členovia našej Banskobystrickej kynologickej záchranárskej brigády pravidelne stretávajú pri príležitosti organizovania jedného z najkrajších kynologických podujatí na celom Slovensku. Tým podujatím je Memoriál MUDr. Oľgy Kráľovej – Mistríkovej vo výkone záchranárskych psov s medzinárodnou účasťou, ktorý sa tento rok konal v dňoch 23. – 25. augusta 2013 na Donovaloch pri Banskej Bystrici. Memoriál je zároveň aj IRO skúškami podľa skúšobného poriadku IPO-R.

»»

IPO-R skúšky / IRO / Solymár / HUN

30.05. 2013

IPO-R skúšky / IRO / Solymár / HUN

 V dňoch 30.05.-02.06.2013 sa náš tím vybral na skúšky organizované národnou organizáciou Pest Megyei Kutató&Mentő v blízkosti Budapešti, v meste Solymár. Viac-menej sme šli do oblasti, ktorú sme kvôli skúškam navštívili už niekoľkokrát. Niekedy viac úspešne, inokedy menej. Tentokrát to bolo „menej“. Z mnoho početného tímu v zložení Peter Kráčik a Chiro, Jana Šikulová a Falco, Ladislav Palyo a Eby, Jaroslav Sarvaský a Rico, Jozef Veselický a Bessy, skúšky spravili len Rico a Falco.

»»
»»
1 / 7

Hľadať

Povedali o nás