Pátracia akcia / Kremnica / SK

Nedeľa (16.10.2011) večer a kolegovci z KZZ v Žiline mi volali, že v pondelok (17.10.2011) je pátracia akcia po nezvestnej 81-ročnej pani Márii Risivej z Kremnice. V pondelok náš tím v zložení Jana Šikulová a Falco, Peter Kráčik a Max, Jozef Veselický a Bessy tvoril súčasť pátracieho tímu po pani Márii, ktorá bola naposledy videná v piatok v poobedňajších hodinách na prechádzke smerom na obec Nevoľné. Z prechádzky sa však už nevrátila. Posledné informácie o dôvode jej prechádzky boli, že pani Mária išla na čečinu a na šípky. Prehľadávali sme lúky, polia, lesné porasty v okolí ciest, po ktorých pani Mária zvykla chodievať. Terén bol na prehľadanie veľmi náročný z dôvodu nízkeho krovinatého a tŕnistého porastu (šípky, borievky, malinčie). Aj napriek vynaloženému úsiliu sa nám pani Máriu nepodarilo nájsť. Po ukončení akcie sa všetci zúčastnení záchranári, dobrovoľníci a rodinní príslušníci stretli pri dome pani Márii a dohodli sa na ďalšom postupe. Pátranie po pani Márii bude pokračovať. Náš tím mal opäť nastúpiť na akciu na ďalšiu nedeľu. V nedeľu sme sa pátracej akcie zúčastnili, nie však po pani Márii, ale po pánovi Karolovi Kubicovi z Muráňa. Pani Mária Risivá bola nájdená v kanalizačnej šachte v blízkosti cesty, ktorá bola zakrytá drevenou paletou a ťažkým kameňom. Ako sa pani Mária dostala do šachty a príčiny jej smrti prešetruje polícia.
Úprimná sústrasť rodine pani Márie.

Hľadať

Povedali o nás