Pátracia akcia/ Radobica / SK

Pátracia akcia/ Radobica / SK

Na našu prvú veľkú pátraciu akciu v roku 2012 sme vycestovali v nedeľu, 22. apríla, na základe výzvy Orava rescue system. Pátralo sa v okolí neveľkej obce Radobica, okres Prievidza, odkiaľ pochádzal 46-ročný Peter Kollár, nezvestný od nedele, 8. apríla. V minulosti mal nezvestný Peter psychické problémy, pokúsil sa aj o samovraždu. Mal výbornú fyzickú kondíciu a lesy v okolí veľmi dobre poznal.
Okrem nás a členov Orava rescue system prišli aj záchranári z iných skupín: Kynologický záchranný zbor Martin, Psovodi záchranári Žilina SR, DHZPOLE Trnava, Bratislavská kynologická záchranná brigáda, Mestský hasičský zbor Martin, Banskobystrická horská služba a SARDA Slovakia.
Z našej kynologickej záchranárskej brigády sa tejto akcie zúčastnili Jana Šikulová a Falco, Denisa Fazekašová a Alica, Peter Kráčik a Chiro, Jaroslav Sarvaský a Rico, Danka Slabeciusová a Cabir, Ladislav Palyo a Zdenka Sujová.
Všetci záchranári boli rozdelení do skupín, ktoré systematicky prehľadávali jednotlivé úseky v blízkosti bydliska nezvestného Petra. Náš tím bol poverený prehľadaním jedného z okolitých lesov a záhradkárskej oblasti, ktorá tento les spájala s dedinou. V rojnici sme postupne prechádzali danú oblasť. Naše psy sa počas celého dňa stretávali s rôznymi nepredvídanými situáciami, najmä s divou zverou, ktorej bolo v teréne pozoruhodne veľa aj napriek blízkosti k dedine. Ich ďalšou dôležitou skúsenosťou bol prevoz – transport z miesta na miesto štvorkolkami a terénnymi transportným prostriedkami.
Na záver dňa sme ešte s jedným tímom boli vyslaní do rozľahlejšieho lesa, kde sme pátrali v rojniciach, no ani tam sme neprišli k žiadnej stope. Nedeľňajšie pátranie bolo aj napriek veľkej snahe a intenzite neúspešné.

Fotogaléria

Hľadať

Povedali o nás