Modré z Neba (alebo „Boli sme v Modrom z Neba“)

Modré z Neba (alebo „Boli sme v Modrom z Neba“)

Členovia našej brigády patrili medzi tridsať dobrovoľných záchranárov, ktorí v lete 2013 prijali pozvanie Vila Rozborila na natáčanie záveru troch príbehov z Modrého z neba priamo v štúdiu. Tam sme sa osobne stretli s 28-ročnou Mirkou Chrastínovou, jej rodinou a kamarátkami. Práve ony Mirke vysnívali liek na liečbu sklerózy multiplex.

  Vilo Rozboril využil šľachetnú ponuku dobrovoľných záchranárov, ktorí Modrému z neba ponúkli 3911 eur. Tieto peniaze záchranárom darovala rodina, priatelia, spolužiaci Mariána Parša z Kysuckého Lieskovca aj občania z obce a okolia. Po Mariánovi totiž záchranári pátrali v máji 2013, no žiaľ bol nájdený utopený v Hričovskej priehrade. Na jeho pohrebe záchranárom Mariánova matka odovzdala vyzbierané peniaze, ktoré mali pomôcť dobrovoľným zložkám uhradiť aspoň časť nákladov na niekoľkodňovú pátraciu akciu.

  Pred natáčaním Modrého z neba v Bratislave prítomní záchranári urobili ešte jednu zbierku pre chorú Mirku. V obálke sa nakoniec ocitlo 500 eur, čo znamenalo ďalšiu dávku lieku Fampyri na mesiac. Do štúdia prišiel aj minister vnútra Róbert Kaliňák a na znak vďaky daroval záchranárom záchranársky čln. „Je to len malá odmena za vašu obetavú prácu,“ povedal pri odovzdávaní a ku člnu priložil zúčastneným záchranárom aj pamätnú medailu.

  Poďakovanie za pomoc Mirke Chrastínovej patrilo jej kamarátkam Miroslave Debnárovej, Anne Kramárovej, Lenke Koprnovej, Zuzane Majákovej Slaninákovej, Dagmar Vránovej Židekovej, Kataríne Michaliskovej Hnidovej a Zlatici Hudecovej, a to najmä za to, že napísali do Modrého z neba. Vďaka taktiež patrí všetkým ľuďom, za pomoci ktorých sa podarilo vyzbierať nádherných 3911 eur a v neposlednom rade Orava Rescue Systém, DHZ Priekopa, K7 Žilina, K9 Training center, Horskej službe Malá Fatra, CRC Slovakia Ružomberok, DHZ Námestovo, Dog – Rescue Slovakia Banská Bystrica, Psovodom záchranárom Žilina a všetkým ostatným dobrovoľným účastníkom pátracej akcie, ktorí si peniaze nenechali, pridali ešte vlastné peniaze a podarovali ich Mirke. Nech jej dobre poslúžia!


 

Fotogaléria

Hľadať

Povedali o nás