Ukážky práce záchranárskych psov / Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Bystrica / SR

  Vo štvrtok, 12. júna 2014, sa v Riečke pri Banskej Bystrici zišli zamestnanci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorí sa pri príležitosti branného dňa rozhodli stráviť dopoludnie v prírode. K príjemným zážitkom mimo priestorov kancelárií sme im prispeli aj my s našim vystúpením.

  Ako to už býva zvykom, predviedli sme základné cviky poslušnosti pracovného psa, postupne sme prešli na zložitejšie povely a ukázali sme, ako psy vedia zdolať rôzne prekážky. Aj napriek tomu, že mnohí z prítomných divákov majú doma psíkov, všetci so zanietením sledovali, aké je to úžasné a praktické, keď je ten psík vycvičený tak, ako má byť. A napokon sa diváci presvedčili aj o tom, že „sadni“, „ľahni“ a „daj labku“ nie sú ani zďaleka všetky povely, ktoré má vycvičený pes ovládať a ktoré sú navyše veľmi praktické pri spolunažívaní s týmto domácim miláčikom. Ku koncu celého nášho vystúpenia sa ešte predviedli naše psy pri ukážkach špeciálnych pachových prác, konkrétne pri nájdení a následnom vyštekaní skrytého figuranta.

  Potom sme sa už venovali detailnejším otázkam priamo z obecenstva, pričom sme sa snažili každému záujemcovi vysvetliť všetko, čo o výcviku psa vieme a pri našej práci využívame.

 

POVEDALI  O NÁS

Dobrý deň prajem,

dovoľte mi aj za mojich kolegov z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Bystrica, aby sme sa Vám poďakovali za možnosť vidieť ukážky Vašej činnosti, spríjemnili ste tak náš branno-športový deň. Ohlasy od kolegov boli veľmi pozitívne a preto Vám patrí veľké poďakovanie, že aj napriek tomu, že ste vyťažení ste si na nás našli čas. Prajem Vám veľa úspechov vo Vašej zaujímavej a krásne práci!    S pozdravom  

PhDr. Lýdia Vajcíková

riaditeľka odboru služieb zamestnanosti

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Banská Bystrica

ČSA 7, 974 01 Banská Bystrica

 


Hľadať

Povedali o nás