Ukážky práce záchranárskych psov / Riečka / SR

Ukážky práce záchranárskych psov / Riečka / SR

Od našej poslednej návštevy v Riečke prešlo iba päť dní a v utorok, 17. júna 2014 sme sa znovu vrátili na miestne futbalové ihrisko, aby sme spestrili program nedočkavým škôlkárom. K ich športovému dňu už neodmysliteľne patria ukážky výcviku a práce našej kynologickej brigády, spojené s prehliadkou hasičského auta a techniky.

  Tento krát sa k deťom z Riečky pridali aj škôlkári a školáci z Králik a Tajova.  Toto početné detské publikum nás privítalo s veľkým nadšením a deti vedeli mená všetkých našich psíkov ešte skôr, ako sme začali s vystúpením. Niektoré si ich dokonca pamätali z minulého roka. Keď sa všetci konečne usadili, prišli na rad naši psovodi so psami a predviedli už tradičné cviky poslušnosti so základnými povelmi. Deti dávali počas ukážok veľký pozor a učili sa, ako sa jednotlivé povely volajú a takisto prečo ich každý psík musí ovládať. Samozrejme, najviac sa všetkým páčilo, keď psíky preskakovali cez prekážky, chodili po rebríku, prebiehali cez tunel alebo nosili aport. Pripravili sme si aj ukážku vyhľadávania nezvestnej osoby. Jeden z našich psovodov poslúžil ako figurant, ktorý predstieral, že je zranený. Keďže sme nevedeli, kde sa nachádza, museli sme vyslať nášho záchranárskeho psa, aby túto stratenú a zranenú osobu vypátral a ohlásil nám ju štekaním. Deti sa takto dozvedeli, na čo všetko sa využíva vycvičený záchranársky pes a pochopili, aká dôležitá je pomoc záchranárov v každodennom živote.

  Psíčkom počas celého vystúpenia vďačne tlieskali a na konci sa s nimi ešte dlhú chvíľu hrali a fotili. Aj takouto cestou im zostala bezpochyby nezabudnuteľná spomienka na príjemný deň, prežitý v spoločnosti našich najlepších priateľov – psov. 
Fotogaléria

Hľadať

Povedali o nás