Ukážky práce záchranárskych psov / Sliač / SR

Ukážky práce záchranárskych psov / Sliač / SR

Krátko pred koncom školského roka a začiatkom letných prázdnin mali žiaci prvého stupňa základnej školy na Sliači športový deň, ktorý strávili na školskom dvore, mimo školských lavíc. Okrem rôznych športových aktivít sa určite najviac tešili na milú návštevu v podobe psíkov záchranárov.

  A tak sme sa 23. júna 2014 na pozvanie vedúcej ŠKD vybrali na Sliač medzi žiakov, aby sme ich zoznámili s našimi štvornohými štekajúcimi záchranárskymi kolegami. Deťom sme vysvetlili, ako sa takéto pracovné psy správne cvičia, ukázali sme im najbežnejšie povely a cviky a naučili sme ich rozoznať najznámejšie psie plemená. Potom psíky predviedli, ako vedia chodiť cez tunel, skákať cez prekážky a prejsť cez rebrík. Táto časť našich ukážok sa deťom bezpochyby páčila najviac a s nadšením tlieskali každému psíkovi, ktorý preskočil vysokú prekážku. Súčasťou nášho vystúpenia boli aj ukážky výcviku špeciálnych pachových prác, v rámci ktorých sme predviedli vyhľadanie a vyštekanie skrytého figuranta.

  Na záver, ako to už býva zvykom, deti sa mohli ku psíkom priblížiť, pohladkať si ich, pohrať sa s nimi, vyskúšať si previesť ich na vodítku a na pamiatku dostali od nás pexeso a kartičky s našimi záchranárskymi psami. A po príjemnom a úspešnom dopoludní sa už teraz všetci tešíme na ďalšiu vydarenú akciu. 

Stretnutie s kynológmi na Základnej škole A. Sládkoviča – Sliač

Fotogaléria

Hľadať

Povedali o nás