Štátne majstrovstvá záchranárskych psov / Rohrbach-Berg / Rakúsko

Štátne majstrovstvá záchranárskych psov / Rohrbach-Berg / Rakúsko

Tak, ako sme sa na začiatku leta vybrali na medzinárodné skúšky na Šumavu do Čiech, tak sme sa koncom leta na Šumavu vrátili, no tento krát do rakúskeho Rohrbachu. Štátnych majstrovstiev sa tu v dňoch 14. – 17. augusta 2014 za našu organizáciu zúčastnili Peter Kráčik s Chirom a Jozef Veselický s Bessy.

     V príjemnom takmer rozprávkovom prostredí nás privítal rakúsky kynologický klub SVÖ, pod ktorého záštitou sa miestne majstrovstvá konali. Celý program bol rozdelený do troch pracovných dní, počas ktorých sa na jednotlivých stanovištiach vystriedalo približne osemdesiat psovodov. Okrem najpočetnejšie zastúpených domácich sme sa tu stretli s kolegami – kynológmi z Českej Republiky, Švajčiarska, Chorvátska a Maďarska. Rozhodcovia tu mali tiež medzinárodné zastúpenie. Úsek stôp posudzoval p. Štibora z Čiech, vyhľadávanie na ploche hodnotila p. Kranzová z Rakúska, vyhľadávanie v ruinách p. Haak z Holandska a poslušnosť posudzovala p. Lanerová z Talianska. Hoci sa obaja naši členovia so svojimi psami na skúšky svedomito pripravovali, a majú už za sebou veľa vydarených a nádherných výsledkov, v tomto prípade sa im však nepodarilo úspešne zložiť skúšku špeciálnej pachovej práce.

     Niekedy skrátka nie všetko ide podľa predstáv a nevyspytateľné podmienky na podobných podujatiach prekvapia aj tých najskúsenejších. Dôležité však je poučiť sa z chýb a aj takýmto spôsobom prispieť k zdokonaleniu výcviku záchranárskeho psa.      

    

Fotogaléria

Hľadať

Povedali o nás