/Medzinárodné skúšky / Jaszbereny / Maďarsko

  Koniec tohtoročnej skúškovej sezóny našej brigády patril medzinárodnému podujatiu v neďalekom Maďarsku. V dňoch 17. 10. – 19. 10. sa v Jaszbereny konali skúšky záchranárskych psov podľa IRO, ktorých organizáciu mal na starosti maďarský klub Kutyákkal Az Életért Alapitvány.

  Počas troch skúškových dní sa na štarte postupne vystriedalo najviac psovodov z domácich maďarských tímov, ale zastúpení boli aj Slováci, Česi a Rakúšania. Na ich prácu dohliadali traja medzinárodní rozhodcovia – pán Murase z Japonska na úseku špeciálnych pachových prác v ruine, pán Sedlák z Českej Republiky na úseku poslušnosti a pani Kranz z Rakúska na úseku špeciálnych pachových prác na ploche. Za našu banskobystrickú kynologickú záchranársku brigádu sa skúšok zúčastnili Jozef Veselický s Bessy, s počtom bodov 245 (159/86), Ladislav Palyo s Eby, s počtom bodov 94 (40/54) a Zuzana Starustková s Nely, s počtom bodov 254 (170/84).  Ku krásnym výsledkom najmä našim účastníkom srdečne gratulujeme a tým menej úspešnejším samozrejme prajeme viacej šťastia pri najbližšej príležitosti.

  Týmito tromi dňami, chvíľu studenými a upršanými a chvíľu zase teplými a slnečnými, sme teda urobili záverečnú bodku za skúškovými podujatiami v sezóne 2014. Niekedy sa nám darilo viac, niekedy aj menej, no aj keď to možno nebolo vždy podľa našich predstáv, už teraz sa tešíme na nové možnosti presadiť sa v nasledujúcom roku.


 

Hľadať

Povedali o nás